Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Človekove pravice so temeljni steber, na katerem sloni pravična in enakopravna družba. To so pravice do svobode, enakosti, pravičnosti in dostojanstva. Vsak od vas ima pravico do izražanja svojega mnenja, pravico do izobraževanja ter pravico do varnega in zdravega okolja.

“Človekove pravice niso le beseda na papirju (…), so temelj miru in pot do pravičnejše, enakopravnejše in vključujoče družbe za danes, jutri in prihodnje generacije” (Borell).

Današnji mednarodni dan človekovih pravic bo potekal pod geslom Svoboda, enakost in pravica za vse. Združeni narodi (ZN) tokrat v ospredje postavljajo 75. obletnico sprejetja splošne deklaracije človekovih pravic, ki je prvič na univerzalni ravni zapisala pravice in svoboščine vseh ljudi ne glede na njihove okoliščine.

Dostopnost