Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Naša mala knjižnica

Tudi letos vstopamo v mednarodni projekt Naša mala knjižnica.

sova

V šolskem letu 2023/24 izvajajo projekt Melita Tertinek, Suzana Žibret, Urška Pogač, Nataša Štuhec, Branka Grobelnik, mag. Urška Samec, Tjaša Lipovnik, Nina Rihter,

Zakaj je branje koristno?

Prek branja spoznavamo lastna čustva in čustva drugih, učimo se razumevanja in sprejemanja družbenih načel ter odnosov. Razvijamo izražanje, pomnjenje in sklepanje. Učenci, ki berejo 30 minut na dan, dosegajo bistveno boljše rezultate od tistih, ki ne berejo.

Komu je projekt namenjen?

Projekt NMK je namenjen otrokom med 4. in 10. letom starosti. Z njim lahko popestrite ure slovenskega jezika, likovnega in glasbenega pouka, ga izvajate pri zunajšolskih dejavnostih ali v podaljšanem bivanju.

Kaj bomo brali?

Več o tem si lahko preberete na spletni strani NMK: http://www.nasamalaknjiznica.si/o-knjigah/

 

Nataša Žavcer,

koordinatorka projekta

 

 

Dostopnost