Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700 info@os-brezno.si

Naša mala knjižnica

Tudi letos vstopamo v mednarodni projekt Naša mala knjižnica.

sova

V šolskem letu 2022/23 izvajajo projekt  Nataša Žavcer (Kapla, Brezno) in Suzana Praper Lipuš (Kapla), Suzana Žibret, Melita Tertinek, Breda Beigot.

Zakaj je branje koristno?

Prek branja spoznavamo lastna čustva in čustva drugih, učimo se razumevanja in sprejemanja družbenih načel ter odnosov. Razvijamo izražanje, pomnjenje in sklepanje. Učenci, ki berejo 30 minut na dan, dosegajo bistveno boljše rezultate od tistih, ki ne berejo.

Komu je projekt namenjen?

Projekt NMK je namenjen otrokom med 4. in 10. letom starosti. Z njim lahko popestrite ure slovenskega jezika, likovnega in glasbenega pouka, ga izvajate pri zunajšolskih dejavnostih ali v podaljšanem bivanju.

Kaj bomo brali?

Več o tem si lahko preberete na spletni strani NMK: http://www.nasamalaknjiznica.si/o-knjigah/

 

Nataša Žavcer,

koordinatorka projekta

 

 

Dostopnost