Šolska skupnost

Šolsko skupnost sestavljajo predstavniki posameznih oddelčnih skupnosti, ki so bili izvoljeni v svojih razredih v začetku šolskega leta. Šolsko skupnost vodi Leja Praprotnik.

Cilji in naloge v tem šolskem letu 2023/2024:

• Izvolitev odbora šolske skupnosti.
  • Sprejemanje letnega programa.
  • Seznanjanje učencev z nalogami in dogovori, sprejetih na šolski skupnosti (oglasna deska, pri urah oddelčne skupnosti).
  • Zbira pripombe in predloge oddelčnih skupnosti v zvezi s programom pouka, dni dejavnosti, ekskurzij, interesih dejavnosti, prireditev in drugih dejavnosti, ki jih organizira šola.
  • Spremljanje uresničevanja pravic in dolžnosti učencev ter opozarjanje ravnatelja na morebitne kršitve pravic učencev.
  • Sodelovanje pri sprejemu prvošolčkov v šolsko skupnost.
  • Organizacija šolskih plesov.
  • Urejanje informacijske table šolske skupnosti.
  • TEDEN OTROKA – letošnji teden otroka bo med 3. in 9. oktobrom na temo »SKUPAJ SE IMAMO DOBRO!«.
  • Načrtovanje in organizacija skupnih akcij (zbiralne akcije, akcije čiščenja okolice šole ipd.).
  • Organizacija in izvedba »VALENTINOVE POŠTE«.
  • Analizirali bomo učni uspeh v posameznih oddelkih ob koncu redovalnih obdobij.
  • Pogovarjali se bomo o delu in problemih, ki se pojavljajo v posameznem oddelku ter iskali ustrezne rešitve za reševanje nastalih težav.
  • Oblikovanje predlogov za pohvale, nagrade in priznanja učencem.
  • Opravljanje drugih nalog, za katere se skupaj dogovorimo v skladu z LDN šole.
  • Evalvacija dela šolske skupnosti (realizacija, učinkovitost, rezultati).

Program dela šolske skupnosti bodo dopolnili s predlogi, pobudami in idejami učencev.