Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700
Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – International Association of School Librarianship) tudi letos vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic. Oktober je mesec, ko praznujejo šolske knjižnice po vsem svetu. V mesecu oktobru bomo tako organizirali dejavnosti, s katerimi bomo promovirali delo šolske knjižnice in spodbujali veselje do branja in ljubezen do knjig.   Letošnja tematika mednarodnega meseca šolskih knjižnic je “Branje za globalni mir in harmonijo”. Letošnji slogan v prvi vrsti spodbuja k iskanju, zavedanju in osmišljanju posameznikovega notranjega miru, ki lahko prispeva k miru v skupnosti, se širi globalno, kar nedvomno vpliva na življenje v harmoniji. Dogajanje bomo v knjižnici popestrili z naslednjimi dejavnostmi:

Nacionalni mesec skupnega branja – Beremo skupaj (v okviru projekta smo prijavili veliko dogodkov).

Bralni klub za učitelje.

Sodelovali bomo pri izmenjavi knjižnih kazalk z vrstniki širom sveta v mednarodnem projektu: Bookmark Exchange Project.

Bralni nahrbtnik za učence 1. triade (spodbujanje družinskega branja).

Bralni »žakelj« za učence 4. in 5. razreda.

Kamišibaj v šolski knjižnici.

Projekt Rastem s knjigo in Knjižne mišice (povezali se bomo s splošno knjižnico v Radljah ob Dravi).

Projekt Naša mala knjižnica poteka na naši šoli že vrsto let.

Objavili bomo svoje dogodke in ideje na spletni strani šole/knjižnice.

Dostopnost