Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Enourna delavnica spodbujanja bralne pismenosti je bila izvedena po branju dveh izmed petih knjig klasičnih del za mladino zbirke Zvezdna Beletrina. Učencem so bile predstavljene možnosti aktualizacije prebranih knjig na sodoben način – konkretno za knjigi Frana Milčinskega, Butalci in Pridi, mili moj Ariel, pisateljice Mire Mihelič. Učenci so aktivno sodelovali in preizkušali svoje bralne in besedne sposobnosti v didaktični igri Butalski spomin, predstavljena jim je bila računalniško animirano zgodba ter se pokrivali z različnimi klobuki, da bi se na zabaven način učili osredotočenega in poglobljenega branja. Spoznali so tudi možnost, da po prebrani knjigi ustvarijo igralne kartice Resnica ali Izziv in na drugačen način delijo med seboj svoje bralne izkušnje. Predstavljena jim je bila tudi soba pobega.

Dostopnost