20. november je SVETOVNI DAN OTROK in rojstni dan Konvencije o otrokovih pravicah.

Otroci, kot nosilci sprememb, se zavedajo, da je odgovornost za svet, ki si ga želijo, tudi na njih. Zato jih moramo vKLJUČiti, ker so KLJUČ do rešitve.

OSTANIMO MODRI

20. november dan poteka v znamenju MODRE. Zakaj? Ker je modro, da podpiramo otroke. Ker je modro, da otroke postavljamo v središče naših sprememb. Ker je modro, da sledimo dobrim zgledom. Ker je modro, da razmišljamo o prihodnosti. Ker naš moder planet potrebuje, da postopamo modro.

• Oblecite se v modro ali si nadenite modre modne dodatke.
  • Skuhajte ali specite modre dobrote.
  • Nosite moder make-up, prebarvajte si lase ali nohte v modro.
  • Ustvarjajte v modrem (ilustracije, kolaži, skulpture, oblačila, dekoracija …)
  • Na Instagramovih storyjih uporabite moder filter »Go Blue« ilustratorke Alje Horvat @aljahorvat

Naši učenci na predmetni stopnji ste povedali svoje mnenje: kliknite TUKAJ

Pandemija koronavirusne bolezni predstavlja posebno priložnost, da postavimo otrokove pravice v ospredje.

Pandemija je tudi po mnenju Unicefa povzročila ‘izobraževalno krizo’, otroci pa so zaradi sprejetih ukrepov za preprečevanje širjenja in odpravo epidemije ena od najbolj ogroženih skupin.

Poglejte si, kaj pravijo otroci, v kakšnem svetu želijo odraščati: https://youtu.be/-eV0GWaUTIQ

Prispevek pripravili mag. Urška Samec in Tanja Blaznik Cvetko.