Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Letos bo Noč knjige v četrtek, 23. aprila 2020, ko praznujemo SVETOVNI DAN KNJIGE. Zaradi izrednih razmer bo potekala na daljavo. Pripravite si najljubši kotiček za branje in prisluhnite zgodbi PRIKLENJENI SLON priljubljenega argentinskega pisatelja Jorga Bucayja. S pravljico vlije pogum otrokom – pa tudi odraslim – da nikoli ne nehajo poskušati in da se nikoli ne vdajo.

PRIKLENJENI SLON – POSLUŠAJ ZGODBO TUKAJ

Slikanico, ki je pri nas izšla pri Mladinski knjigi, je ilustriral njegov sorojak Gusti. Noči knjige se vsako leto pridružujejo tudi v slovenski sekciji Amnesty International, ki so nam knjigo Priklenjeni slon podarili za našo šolsko knjižnico. Zgodbo si lahko preberete tudi sami.

PREBERI ZGODBO SAM: Zgodba_Priklenjeni slon

Ko boste zgodbo prebrali oz. poslušali, si izberite eno izmed aktivnosti. Učenci razredne stopnje se povežite s svojimi razredničarkami, da se dogovorite, katera aktivnost bi bila najbolj primerna za vas.

KLIKNI TUKAJ ZA IZBOR AKTIVNOSTI ali RAZPRAV.

Vse, kar boš narisal ali napisal, fotografiraj in pošlji svoji učiteljici.

Veliko užitkov pri branju in prijetno noč knjige vam želimo!

Dostopnost