Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Ta teden praznujemo prav poseben dan. Pouka ni, a na mednarodni dan knjig za otroke učitelji nismo pozabili. K ustvarjanju učence lahko povabimo tudi na daljavo in tako spodbujamo ljubezen do branja in mladinskih knjig.

2. aprila, na rojstni dan Hansa C. Andersena, imajo rojstni dan vse pravljice sveta, vse knjige za otroke in kar je najpomembnejše, vsi knjižni junaki sveta.

Pisatelji iz vsega sveta vsako leto napišejo nagovor otrokom, v katerem jim sporočajo, zakaj so otroške knjige najboljša stvar na svetu. Letos je poslanico za vse otroke sveta napisal naš pisatelj PETER SVETINA z naslovom LAKOTA PO BESEDAH.

Lahko jo tudi poslušate, bere Boštjan Gorenc – Pižama: KLIKNI

Imamo zelo zanimivo nalogo za učence, učitelje in starše: zapišite vsaj 2 zanimiva, inovativna načina branja knjige. Pripiši tudi svoje ime in razred (ko vstopiš, da lahko zapišeš svojo idejo, uporabi dvojni klik ALI krožec s plusom, ki je desno spodaj). ZAPIŠI TUKAJ

 

Dostopnost