Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Tudi letos je bilo na prireditvi ob obeležitvi Prešernovega dne prešerno. Dogajanje je bilo v skladu s tradicijo gledališko obarvano. Na proslavi, ki se je odvijala 5. februarja popoldne v Podružnični šoli Kapla, sta besede prepletali devetošolki Manja Krautberger in Neja Kogal, gledališčnike in številne obiskovalce je nagovoril namestnik predsednika Kulturnega društva Kapla g. Ivan Verčko, Prešernova priznanja na likovnem področju pa je podelil g. ravnatelj Leo Čelofiga, ki je vsem prisotnim prav tako namenil nekaj toplih besed ter z umetniško interpretacijo Prešernovih Magistral dodal kamenček v mozaik kulturnemu dogodku. Srce prireditve je zagotovo bila premierno na oder postavljena predstava Pavliha in malo čez les dramatika Janeza Žmavca v izvedbi učencev PŠ Kapla in v režiji ge. Nine V. Makuc. S Prešernom smo večer tudi zaključili, prihajajočemu prazniku naproti sta nas z uglasbeno poezijo pospremila Ema Majerič – vokal in Maj Čurin na kitari.

Predstava je dosegljiva s klikom na naslednjo povezavo: Pavliha in malo čez les

Repriza prireditve se je odvila 7. februarja dopoldne v telovadnici Osnovne šole Brezno – Podvelka.

Mladi gledališki entuziasti pa so pripravili še eno gledališko predstavo – Hop v pravljico, ki bo na ogled 7. marca ob 17. uri v večnamenski dvorani Podružnične šole Kapla.

Gledališča ni brez gledalcev. Zato, prisrčno vabljeni.

Dostopnost