Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V četrtek se je pet učencev udeležilo kulinarične delavnice na ŠCSG, kjer so spoznali šolo, usvajali nove kuharske veščine in razvajali svoje brbončice.

“Dijaki Điki, Roki, Rok in Tevž so bili naši mentorji, profesorica Suzana pa je spremljala naše delo. Z Rokom smo pripravili mini tortilje, z Rokijem smo pražili meso, z Đikijem smo pekli ameriške palačinke in s Tevžem delali pica polžke. Posebno doživetje je bilo flambiranje palačink. Preizkusili smo se tudi v peki piškotov ter izdelavi sladic v lončkih. Na koncu sva z Ano še krasili kruhke s tuninim namazom. Vse smo seveda lahko pojedli in verjemite, bilo je zelo okusno. Dijaki so nas peljali po šoli in nam predstavili srednješolske programe. Vsi smo zelo uživali,” je povedala udeleženka delavnice Ema Majerič.

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost