Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Tradicionalni slovenski zajtrk je glavni dogodek dneva slovenske hrane, ki ga obeležujemo od leta 2012 vsak tretji petek v novembru. Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je bil na pobudo Čebelarske zveze Slovenije prvič organiziran leta 2011 z namenom ozaveščanja najmlajših o pomenu kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva in varovanja okolja.

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«. Kruh je poleg masla, mleka, medu in jabolka ali drugega slovenskega sadja ena od sestavin Tradicionalnega slovenskega zajtrka. Letos obeležujemo mednarodno leto prosa, zato smo temu žitu namenili večjo pozornost.

Na naši šoli smo danes po zajtrku imeli kratko predavanje, sledil je ogled posebne oddaje Ribič Pepe. V ponedeljek bomo v ta namen izvedli naravoslovni dan, kjer bomo spoznali kako se pripravi testo za kruh, spekli si bomo žemljico, ter naredili različne namaze in sadna nabodala.

Se že veselimo ponedeljka.

Dostopnost