Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V torek, 9. maja, smo se s 16 učenci iz matične in podružnične osnovne šole, ki so sodelovali v projektu Bodi kul, beri ful, udeležili zaključne prireditve v Koroški osrednji knjižnici Franca Sušnika na Ravnah.

Letos je v projektu branja za mlade sodelovalo kar 135 bralk in bralcev iz dvanajstih osnovnih in treh srednjih šol na Koroškem, prebrati pa so morali najmanj tri knjige s priporočilnega seznama ter izbrati kratek odlomek/citat iz knjige, ki jim je bil »kul«.

Bralno sezono smo sklenili s pripovedovalsko-glasbeno prireditvijo. V svet starodavnih ljudskih pravljic, tokrat s področja zamejskih Slovencev, sta nas popeljala Irena Cerar, pripovedovalka in avtorica serije priljubljenih izletniških vodnikov, in Janez Dovč, harmonikar in skladatelj ter eden najbolj kreativnih slovenskih glasbenikov zadnjih let.

V prepletu besede in glasbe smo doživeli čudovito umetniško izkušnjo.

Dostopnost