Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Društvo za strpne odnose Eksena je nepridobitna, nevladna, človekoljubna, dobrodelna in humanitarna organizacija civilne družbe, ki se zavzema za uresničevanje človekovih in otrokovih pravic ter trajnostni razvoj in pomaga ljudem v stiski.

Eksena v namen spodbujanja strpnosti med otroki in mladimi od leta 2015 izvaja nepridobiten človekoljuben projekt Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, v katerem vrtce, osnovne in srednje šole povabi k obeležitvi mednarodnega dneva strpnosti tako, da v tednu od 16. novembra na to temo izvede brezplačno delavnico.

Letos so pod naslovom Lepa beseda lepo mesto najde ustvarjali otroci iz kar 212 slovenskih vrtcev in šol. Žirijo je za uvrstitev na 3. mesto prepričala pesem Pesem o prijateljstvu izpod peresa Neje Kogal, učenke 8. razreda Podružnične šole Kapla na Kozjaku, za kar bo 19. maja v Hiši Evropske unije v Ljubljani svečano prejela plaketo.

Pesem o prijateljstvu

Prijatelj je oseba, ki te podpira.

Rad posluša v vseh težkih trenutkih.

Ilustrira tvojo še najglobljo zgodbo.

Joka s teboj v lepih in težkih dneh.

Arhivira vse tvoje lepe trenutke.

Te porine proti cilju.

Evakuira vsako tvojo grdo misel.

Ljubi vsako tvojo napako.

Je angel v tvojem življenju.

                                     (Neja Kogal)

Dostopnost