V četrtek, 9. 3. 2021, se je pet devetošolcev udeležilo lončarske delavnice na OŠ Šentjanž pri Dravogradu. Seznanili so se z osnovami lončarstva in izdelali piščalko ptičko ter se preizkusili na lončarskem vretenu in izdelali vazo. Tretja delavnica je bila arheološka – izdelava srednjeveške ali bronastodobne skodelice.

Še nekaj vtisov učencev:

Lončarska delavnica mi je bila všeč, saj je bila poučna, zanimiva in zabavna. (Matic)

Delavnica je bila zanimiva in sproščena, potekala je v prijetnem vzdušju. Tega dne ne bom pozabil. (Rene)

Veliko smo se naučili, izdelali tri izdelke in se družili z učenci drugih šol. Bilo mi je všeč. (Tian)

Izkušnja se mi je zdela zabavna, ker smo izdelovali iz gline. Všeč mi je bilo, da smo srečali prijatelje iz drugih šol. (Žan)

Ta dan mi je bil všeč, ker smo pri izdelovanju urili svoje ročne spretnosti in izdelali ptico, vazo in skodelico. (Anej)

Več fotografij si lahko pogledate v galeriji.