Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V mesecu novembru so bili mladi povabljeni v koroške knjižnice, kjer se je odvijal projekt Knjižne mišice. Dogajanja v Knjižnici Radlje, poimenovanega Postavimo svet v red, se je s podružnične in matične šole udeležilo osem učencev – tekmovalcev.
Tea Kovše, dramaturginja in lutkovna animatorka ter izvajalka projekta, je o slednjem povedala: »V projektu Knjižne mišice z mladimi neumorno raziskujemo nove zamisli in ideje med knjigami. Tokratne Mišice smo poimenovali s stavkom Postavimo svet v red. Kadar se svet okoli nas podira ali pa se mu tresejo temelji, lahko rešitve ali pa samo pomoč najdemo v knjigah.«
Tekmovalci so z igrami vzpostavljali red in iskali srečne konce, vse dogajanje pa se je navezovalo na knjigo Bau Bauci Miroslava Slane. Največ knjižnih mišic je pokazala skupina, katere tekmovalka je bila tudi učenka Podružnične šole Kapla Kristina Tacer.
Naj se širi knjižni glas in med ljudi ponese knjižno moč do naslednjega srečanja.

Nina Vozič Makuc

Dostopnost