Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Pred počitnicami smo izvedli delavnico kreativnega razmišljanja, ki jo je vodila dr. Bojana Tancer, šolska psihologinja in višješolska predavateljica. Poleg učencev naše šole so de delavnice udeležili tudi učenci OŠ Ribnica na Pohorju, OŠ Radlje ob Dravi, OŠ Muta, OŠ Vuzenica in OŠ Šentjanž pri Dravogradu. Učenci so spoznali nekaj tehnik razmišljanja po Edwardu de Bonu, ki je poudarjal poučevanje razmišljanja kot spretnosti. Učenje razmišljanja po de Bonovih orodjih vpliva na porast pozornosti in ustvarjalnosti.

Po delavnici so učenci povedali:

»Spoznali smo nove prijatelje, bila je zanimiva izkušnja, saj smo se naučili nekaj novega, kako lahko bolje razmišljamo.«

»Bilo je super, veliko smo se naučili in spoznali nove izraze za različne načine razmišljanja (PNZ –pozitivno, negativno, zanimivo. UVD – upoštevaj vse dejavnike. P&N – posledice in nadaljevanje. AMI – alternative možnosti izbire.«

»Zanimivo je bilo slišati mnenja drugih in imeli smo dobro predavateljico.«

»Všeč mi je bilo, da smo bili v skupini učenci iz različnih šol. Najprej smo bili sramežljivi, potem pa smo se sprostili in pogovarjali med seboj.«

Dostopnost