Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Zadnji teden v septembru je na naši šoli v okviru akcije »TOM potuje, otroke obiskuje« gostoval TOM-nahrbtnik. Z učenci od 4. do 9. razreda smo izvedli delavnice, kjer smo otrokom predstavili pomen pogovora, jih seznanili s TOM telefonom ter jim ga približali kot enega izmed virov pomoči, kadar se znajdejo v stiski, imajo vprašanje ali potrebujejo pogovor. Pomembno je zavedanje, da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor. Pogovor nam lahko pomaga, da se razbremenimo, počutimo lažje in dobimo občutek, da v stiski nismo sami. Lahko se pogovorimo s katerokoli osebo, ki ji zaupamo – s staršem, šolsko svetovalno delavko, učiteljem, prijateljico, prijateljem. Lahko pa pokličemo na brezplačno telefonsko številko TOM telefona (116 111), ki je dosegljiva vsak dan med 12. in 20. uro ali pa jim pišemo preko elektronske pošte (tom@zpms.si) ali spletne klepetalnice (e-tom.si).

Naši učenci so TOM nahrbtnik lepo sprejeli. V škatlico »Zaupaj mi« so na listke anonimno napisali, o katerih temah ne morejo ali si ne upajo z nikomer spregovoriti. V spominski zvezek so zapisali misli, ki so jih želeli podeliti s TOM telefonom. Akcija se bo zaključila 20. novembra 2022, na rojstni dan TOM telefona. Takrat bo  komisija TOM telefona izmed vseh prejetih misli izbrala po en razred v vsaki regiji in ga nagradila z nogometno obarvanim presenečenjem.

Dostopnost