Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Harry Wong je dejal, da je najbolj pomemben dan za izobrazbo posameznika prvi dan šole in ne dan, ko diplomira. Tako je 1. 9. skupaj s Piko skočilo v prvi razred k učiteljici Suzani deset prvošolcev, sedem deklic in trije dečki. Pri skoku so učencem pomagali tudi starši. Učencem prvega razreda bodo skozi šolsko leto v pomoč tudi mentorji, učenci devetega razreda.

Pozdravila in nagovorila sta jih gospod ravnatelj Leo Čelofiga in podžupan Miran Pušnik. Na pravilno vedenje in varnost v prometu, predvsem na poti v šolo, je opozoril gospod policist Vojko Klug.

Vsak prvošolec je prejel tudi rutico in kresničko, da bo v prometu bolj viden. Ker so Pikina najljubša jed palačinke, so se prvošolci za malico s slednjimi posladkali. Za lažje premagovanje ovir v šolskem letu bo poskrbela vetrnica, ki bo odpihnila težave v daljave.

Več slik je dosegljivih v galeriji.

Dostopnost