Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

“Avtizem je kot mavrica. Ima svetlo stran in temnejšo. Toda vsak odtenek je pomemben in lep.”

(Rosie Tennant Doran)

Učenci tretjega razreda so mesec april posvetili zavedanju o avtizmu, saj 2. aprila obeležujemo svetovni dan avtizma. Vsak otrok z avtizmom je edinstven, unikaten. Vsak ima svoje posebnosti, izvirnosti, svoje predstave in pogled na svet okrog sebe. Vase se umakne, ko je nerazumljen ali ko ima preveč senzornih informacij. Znati ga moramo razumeti in sprejeti. Moramo ga začutiti, imeti radi.

Skupaj z razredničarko Suzano Žibret in spremljevalko Sergejo Kotnik so združili moči in pridobljeno znanje ter posneli film z naslovom »Žanina pot do sprejetosti«, s katerim nam pomagajo razumeti njihovo drugačnost. Sočutno nam predstavijo popotovanje avtistične deklice Žane skozi vsakdanje zahteve življenja.

Verjamem, da bo ogled filma marsikomu pomagal izbiti opeko ali dve iz stene nerazumevanja in osame, s katero so pogosto obdane osebe s posebnimi potrebami. Hvala vam, da nam odpirate oči in rušite napačne predstave o avtizmu.

Film si lahko ogledate na povezavi: ŽANINA POT DO SPREJETOSTI

Dostopnost