Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

40 učencev od 7. do 9. razreda matične šole in podružnice Kapla in štirje učitelji vam pošiljamo pozdrave iz doma CŠOD Breženka iz Fiese. Tukaj se bliža konec drugega dne našega bivanja in se nam kar dogaja…

Po kar dolgi poti s Koroške na Primorsko smo včeraj uspešno prispeli v prijazen dom ob morju. Tukaj nimajo snega, temperature so blizu 10 stopinj Celzija in je prav prijetno.

Namestili smo se v sobe, imeli uvodni sestanek in po kosilu začeli s programom.

Spoznavali smo mediteransko rastje (iskali smo ga v okolici doma) ter se pomerili v športnih igrah in lokostrelstvu. Po večerji smo se sprehodili do pravljično osvetljenega Pirana. Naporen dan je večino tako utrudil, da so tudi učitelji lahko šli kar hitro spat.

Danes smo preživeli čudovito sončno dopoldne v Piranu, ki smo ga po skupinah raziskali ter uživali v ogledu akvarija. Popoldne smo raziskovali življenje v bibavičnem, pršnem in priobalnem pasu ter poskusili ujeti kakšno ribo. Ujeli smo dve ribi (babici) in štiri rake. Ker je to premalo za večerjo, se bomo spet pustili razvajati kuharjem našega doma.

Imamo se fajn, ne pogrešajte nas preveč, saj se bomo še javili 🙂 Učiteljici Vera in Irena

Dostopnost