Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Vsako leto 31. januarja obeležujemo dan brez cigarete. To je dan, ki lahko vsem kadilcem pomeni priložnost in spodbudo za opustitev kajenja, mladim pa ponuja priložnost, da so osveščeni, preden prižgejo prvo cigareto. Podatki pravijo, da se razširjenost kajenja v Sloveniji spreminja. Kadilce vseh starostnih obdobij, pa ta dan spodbujamo k opustitvi kajenja, kar prinaša uporablja za zdravje. Načinov opuščanja kajenja je mnogo. Vsak posameznik lahko poišče zase ustrezen način. V prvi vrsti pa je ključ do opustitve kajenja motivacija in močna volja.

Priporočamo ogled kratkega videa, ki so ga pripravili na NIJZ: https://we.tl/t-vldcSCO5Ra 

In še za mlade: »Miti o kajenju« 

Učenci 7. do 9. razreda Kapla pa so povedali: 

  • Ne kadim, ker škoduje zdravju.  
  • Ne kadim, ker me skrbi tudi za zdravje oseb, ki so ob meni. 
  • Ne kadim, ker potem postaneš zasvojen. 
  • Ne kadim, ker skrbim za svoje zdravje. 
  • Kajenje me odbija, ker ne prenesem tega smradu.
  • Če bom kadil, bom prej umrl. 
  • Mladi kadijo, ker se motijo, da je to kul. 
  • Če kadiš, porabiš preveč denarja, raje si privoščim kaj drugega za ta denar. 

Zavedajmo se: Ni težko prižgati prve cigarete. Veliko težje je ugasniti zadnjo.

Dostopnost