Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Svetovni dan hrane obeležujemo 16. oktobra. Uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo. Letos poteka pod sloganom »Gojimo, hranimo, ohranjajmo. Skupaj. Naša dejanja so naša prihodnost.« Glavni namen svetovnega dneva hrane je opozarjanje, da v svetu živi veliko število ljudi, ki trpijo pomanjkanje hrane.

Logotip Svetovnega dne hrane 2020 | Avtor Mednarodna organizacijo za hrano in kmetijstvo-FAO /Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano-MKGP

Že nekaj let zapored smo ta dan obeležili z akcijo Drobtinica, ki pa je zaradi slabšanja epidemiološke slike COVID-19 in zaostrovanja ukrepov države letos žal odpovedana. Upamo, da nam bo prihodnje leto situacija bolj naklonjena in se ponovno srečamo pri naši stojnici v Podvelki.

Dostopnost