Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V sredo, 7. oktobra 2020, je vlada RS obiskala Koroško.

Našo šolo je obiskala in s tem počastila dr. Simona Kustec, ministrica za šolstvo. Sprejem je potekal v pravkar zgrajeni športni dvorani v sklopu šole. Za ta dan so se tudi učenci, primerno koroni, pripravili na obisk.

Učenki Dijana Garmut in Rebeka Pinter sta v kulturnem programu odigrali  šaljiv performans v narečju ter s tem ministrici in drugim udeleženim predstavili  govor učencev podružnične šole Kapla.

Učenci matične šole so pripravili video s pesmicami in pozdravi učencev, namenjenih  ministrici, ter mnenji o delu na daljavo.

V nadaljevanju je ravnatelj predstavil potek izgradnje športne dvorane ter težave, s katerimi so se srečevali, župan Anton Kovše je predstavil finančni del investicije in vlaganja, ki jih je občina Podvelka namenila šoli v preteklih letih.

Po pogovoru z ravnateljem Leom Čelofigo in županom Antonom Kovšetom je vidno zadovoljna ministrica nadaljevala pot proti Slovenj Gradcu.

Dostopnost