Spoštovani starši!

Vabimo vas na izredno predavanje o ravnanju ob pojavu naglavnih uši.

Predavanje bo v sredo, 22. 1. 2020, ob 18.00 za starše otrok od 1. do 9. razreda matične šole.

Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomski status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo. Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

Če so se pri vašem otroku pojavile naglavne uši, je nujno, da v skladu z Navodili, ki so jih pripravili strokovnjaki, natančno izvedete razuševanje.

Otrok se lahko vrne v šolo takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja.

Navodila za ravnanje ob pojavu naglavnih uši najdete na spletni strani Inštituta za varovanje zdravja RS,  kjer lahko najdete tudi več informacij o ušivosti in njenem preprečevanju.