Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Za skupino nadarjenih učencev smo na naši šoli izvedli delavnico Joga, čuječnost in psihologija. Udeležili so se je učenci petih osnovnih šol. Izvajalka Tamara Miler je učencem predstavila uvod v jogo, pomen čuječnosti, emocij, misli in vedenja za mladostnika ter pomen vrednot (samospoštovanje, osebnostna rast). Spoznali so tehnike sproščanja, s katerimi lahko zmanjšajo strah in tremo. Učencem je bila najbolj zanimiva izvedba praktičnih vaj – vaje dihanja, čuječnost, joga.

Mnenja učencev o delavnici:

»Delavnica je bila zanimiva, poučna in razgibana. O psihologiji čuječnosti nismo vedeli veliko. Zanimivo je bilo, ko smo se pogovarjali o sebi in človeku. Najbolj nam je bilo všeč delo v skupinah, kjer smo se spoznavali z vrstniki in si izmenjevali naša mnenja in izkušnje. Super je bilo, da smo bili ves čas aktivni. Spoznali smo tehnike sproščanja, jogo in meditacijo, kar je bilo zanimivo. Želeli bi imeti še več teh vaj. To, da smo na delavnici učenci različnih šol, je super, saj smo se med seboj družili in spoznali.«

Svetovalna delavka: Tanja Blaznik Cvetko

Dostopnost