Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Uši so v vseh okoljih stalno prisotne. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomskih status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri otrocih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo. Poznano je, da se ušivost običajno poveča takoj po začetku šolskega leta ter po vrnitvi otrok z različnih dejavnosti, kjer so otroci v tesnejših stikih.

Eden izmed staršev nam je zopet sporočil, da je pri svojem otroku našel gnide. 

Ob vsakem pojavu uši na šoli izvedemo temeljite čistilne ukrepe.  Enako prosimo vse starše.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate najpomembnejšo vlogo starši.

Prosimo vas, da vsakodnevno pregledujete lasišče svojega otroka. Če so se pri njem pojavile naglavne uši, je nujno, da natančno izvedete razuševanje (uporabite v lekarni kupljen preparat proti ušem). Doma je potrebno preprati vso posteljnino, počistiti preproge, blazine in druge mehke materiale, kjer bi se lahko uši zadrževale.

Otrok se lahko vrne v vrtec ali šolo  takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja (en dan naj ostane doma).

Če se proces razuševanja ne izpelje natančno in v celoti, se uši ponavljajo in vedno znova prenašajo.

Navodila za ravnanje ob pojavu naglavnih uši najdete na spletni strani Nacionalnega Inštituta za varovanje zdravja RS – NIJZ, kjer lahko najdete tudi več informacij o ušivosti in njenem preprečevanju.

Navodilo najdete na tej povezavi.

Omenjene težave lahko rešimo le s skupnimi močmi, zato vas prosimo za sodelovanje z željo, da omenjeno nevšečnost čim hitreje odpravimo.

V kolikor se do konca počitnic težave z ušmi ne odpravijo bomo sklicali izredni roditeljski sestanek vseh razredov.

 

Hvala za razumevanje in lep pozdrav!

 

Ravnatelj:

Leo Čelofiga, prof.

 

Dostopnost