Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

DATUM IZLETA: Nedelja, 19. 5. 2019
Izlet po gozdni učni poti Stari grad nad Radljami

VODJA: Tone Cepec, GSM: 040 324 966

ZBORNO MESTO:  Parkirišče pri OŠ Brezno,  ob 8.30 (povratek – popoldan)

VRSTA PREVOZA:  V lastni režiji

ZAHTEVNOST POTI: Primerna za vse pohodnike.

DOLŽINA HOJE: Okrog 3 ure zmerne hoje (s počitki) v obe smeri

OPREMA: Visoki planinski čevlji, nahrbtnik, primerna oblačila, rezervna oblačila in obutev, pohodne palice, del prve pomoči, dnevnik mladega planinca, fotoaparat, dežnik …

MALICA IN PIJAČA: iz nahrbtnika

OPIS POTI:

Stari grad nad Radljami ob Dravi oziroma Mahrenberg je bil svoj čas ena izmed najpomembnejših utrdb na naših tleh. Izlet na Stari grad nad Radljami ob Dravi je primeren za družine in tudi za vse z manj kondicije. Skoraj ves čas hodimo po gozdu, kjer nas spremljalo opisne table z opisom dreves in značilnostmi gozda. Seveda pa je kljub temu potrebna previdnost pri krajšem vzponu proti staremu gradu (lesena ograja) in pri sestopu skozi Hudo luknjo. Pri razvalinah so uredili tudi klopce in mize za počitek in malico.  Poseben je tudi razgled na mesto Radlje z okolico.

OB ZELO SLABEM VREMENU IZLET ODPADE.

STROŠKI:  /

PRIJAVA: Do četrtka, 16. 5. 2019 mentorici Ireni Jelenko.

Dostopnost