Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Knjige so zame živa bitja. Organizem, ki diha. Čudežni organizem, ki utriplje. Knjige so prijatelji, s katerimi živim in ki me spremljajo takorekoč vse življenje. Danes najpogosteje berem ponoči, pred spanjem. V noči se lahko s prijatelji skrijem in živim neko drugačno življenje, daleč od vseh nevroz, ki pritiskajo na nas v brezkrajno sivem, dolgočasnem in predvidljivem svetu. Vsaka noč je zame noč knjige. Noč potovanja. Pustolovščine. Upanja. Brezkončnosti. Marko Tomaš (pesnik, kolumnist, pisatelj)

Tudi na naši šoli smo se pridružili vseslovenskemu projektu Noč knjige, ki je letos potekal 23. 4. 2019, in sicer s spremljevalnim dogodkom: http://2019.nocknjige.si/category/spremljevalni-dogodki/

V okviru projekta Noč knjige 2019 smo 25. 4. 2019 v 7. razredu organizirali pogovor o njihovih najljubših knjigah. Povezali smo se z Amnesty International Slovenije, ki so nam donirali en izvod knjige Nike Kovač: Pogumne punce.

mag. Urška Samec, prof.

Dostopnost