Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V sredo, 13. 3. 2019, je v prostorih MKC Radlje ob Dravi potekal medobčinski šolski parlament. Tema: šolstvo in šolski sistem.

Najprej so se učenci udeležili zanimive delavnice na temo »V slogi je moč« v izvedbi društva Za boljši svet. Učenci so se tako na zanimiv način med seboj povezali in se zraven zelo zabavali. Nato je sledila resna debata, ki so ji prisluhnili tudi ravnatelji. Mladi parlamentarci so zelo zagreto razpravljali o različnih problemih, ki jih vidijo v našem šolskem sistemu, metodah poučevanja, odnosih v šoli … Izmed vseh je 4-članska komisija izbrala 7 kandidatov, ki se bodo udeležili regijskega parlamenta. Našo šolo bo zastopal Filip Podlesnik. Čestitamo tudi Aljažu Mavriču in Janu Tertineku, ki sta pokazala pogum in sodelovala pri razpravi.

Mentorici: mag. Urška Samec in Tjaša Lipovnik

Dostopnost