Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Uradni začetek projekta je vsako leto 8. september, mednarodni dan pismenosti. Učenci  s koordinatorjem projekta – šolsko knjižničarko – obiščejo najbližjo splošno knjižnico.

Projekt izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju z Ministrstvom za kulturo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Združenjem splošnih knjižnic, Zavodom RS za šolstvo, Društvom šolskih knjižničarjev Slovenije in Društvom slovenskih pisateljev ter s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom,  zavodi  za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in šolami v zamejstvu.

splošni knjižnici učenci prisluhnejo predstavitvi splošne knjižnice, knjižnično-informacijskemu opismenjevanju in motivaciji za leposlovno branje. Na koncu obiska pa prejmejo še knjižno darilo.

Naši sedmošolci bodo SIK Radlje ob Dravi obiskali v ponedeljek, 1. oktobra 2018.

 

 

Koordinatorica projekta: Suzana Praper Lipuš

Dostopnost