Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V letošnjem šolskem letu smo se kolesarskega izpita lotili nekoliko drugače kot do sedaj: v mesecu oktobru in novembru so učenci pridobili splošno teoretično znanje, ki so ga tudi uspešno zagovarjali s pomočjo spletne aplikacije.

Konec meseca marca so se učenci preizkusili v praktični vožnji s pomočjo predelanih avtomobilčkov v projektu Jumicar. Začetek meseca maja je bil namenjen ponovitvi pridobljenega znanja in utrditev le tega s kolesi na cesti, kjer so učenci opravljali praktični del kolesarskega izpita. Praktični del je potekal v sodelovanju s Policijsko postajo Radlje, kjer se še posebej zahvaljujemo policistu g. Vojku Klugu, ki je naše učence še dodatno ozavestil o pomembnosti upoštevanja cestno prometnih predpisov ter jim podal še zadnje pomembne napotke.

Učence 5. razreda so uspešno opravili še zadnji preizkus na poti k pridobitvi kolesarskega izpita, nekateri izmed njih pa tudi pridobili nalepko, ki označuje, da je kolo varno in primerno za vključitev v promet.

Za uspešno opravljen kolesarski izpit jim iskreno čestitamo!

Boštjan Klemenčič, mentor

 

Dostopnost