Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V petek, 23. 3. 2018, smo učenci predmetne stopnje matične in podružnične šole imeli kulturni dan. Imeli smo voden ogled umetniških stvaritev v mestnem jedru Maribora, nato smo si ogledali muzikal Sen kresne noči na II. Gimnaziji Maribor.

Učenec Jaka Metličar (7. r.) je strnil svoje občutke po kulturnem dnevu:

V petek smo se odpravili na kulturni dan v Maribor. Kljub mrazu smo se imeli lepo, saj nas je vodička popeljala po čudovitem mestu. Spoznali smo veliko novih stvari, ki jih prej nismo vedeli. Naš cilj je bil ogled muzikala na II. Gimnaziji. Ko smo prišli tja, smo dobili vstopnice za predstavo. Sprva sem mislil, da bo predstava dolgočasna, vendar se je izkazalo, da se motim. Dijaki so nam pripravili odličen muzikal s pestro in zanimivo vsebino. Sen kresne noči je odlično Shakespearovo delo. Ko smo odhajali iz Maribora, je bila že noč in vsi smo bili zelo utrujeni. To je bil odličen kulturni dan in upam, da bo še več takšnih.

Vir fotografij: II. Gimnazija Maribor.

Vodji kulturnega dneva: mag. Urška Samec, Suzana Praper Lipuš

Dostopnost