Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V soboto, 14. oktobra letos, se nas je kar 50 pohodnikov (20 članov planinskega krožka z mentorico, vodnika Marta Prah in Tone Cepec, starši, stari starši in drugi sorodniki) podalo na čudovit izlet na Peco.

S kombijema in osebnimi avtomobili smo se odpeljali iz meglene doline do najvišjega parkirišča, ki ga imenujejo Jakobe. Od tam nas je pot vodila najprej do votline Kralja Matjaža, nato na Malo Peco, kjer smo občudovali krasen razgled celo do Triglava. Preizkusili smo jeklenico na poti do Doma na Peci, kjer smo na sončku počivali. Kar težko je bilo spet odditi do parkirišča.  Peljali smo se še malce navzdol in v zapuščenem rovu srečali škrata Perkmandlca.

Ne samo čudovit sončen dan in skrbno vodstvo, tudi prijazni in nasmejani pohodniki smo poskrbeli, da se bo tudi ta izlet vpisal med prijetne spomine.

Se vidimo na naslednjem izletu!

mentorica Irena Jelenko

Dostopnost