Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

RASTEM S KNJIGO

V šolskem letu 2017/2018 je bil ponovno izveden nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo OŠ 2017 – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami. V projekt se je naša šola vključila že v prvem letu izvajanja.

Šolski knjižničarki sta v ponedeljek odpeljali sedmošolce matične šole in PŠ Kapla na obisk SIK Radlje ob Dravi. Tam so bile zanje pripravljene različne delavnice, ki informirajo učence s pomenom knjižnic, orientacijo po UDK, orientacijo s COBISS OPAC …

Ob zaključku delavnic sedmošolci vsako leto dobijo v dar knjigo. Tudi letos so prejeli delo Mihe Mazzinija: Zvezde vabijo.

 

Dostopnost