Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Tradicionalnega likovnega srečanja v Cerkvenjaku sta se udeležili učenki sedmega razreda OŠ Brezno – Podvelka, Nina Mravljak in Špela Helbl.

Posebnost letošnjega srečanja je bilo upodabljanje v tehniki akvarela, žlahtni vendar zahtevni likovni tehniki, za katero nam pri rednem pouku prevečkrat zmanjkuje časa. Proces likovnih kolonij temelji na uzavedanju lastne senzibilnosti ter izrazitem vzpodbujanju individualnega likovnega izražanja posameznega učenca s tovrstnimi sposobnostmi in interesi. Učenci ob takem delu spoznajo več umetniških stilov in lahko na ta način  izkoristijo svoje izkušnje jih spopolnjujejo z novimi, ob tem pa se širi njihova  občutljivost za likovne elemente, oblikovalna načela, boljšo izrabo likovnih materialov in postajajo samozavestnejši in bolj individualni.

Slike prikazujejo proces likovne analize motiva, organizacije likovnega prostora, tehnološko raziskavo likovnega procesa – akvarela in končni rezultat.

Iskrene čestitke avtoricama in uspešno delo še naprej.

Mentor: mag. Oto Vogrin

Dostopnost