V sklopu tehniškega dneva – predstavitev srednješolskih programov, smo si konec šolskega leta ogledali Srednjo prometno šolo v Mariboru, kjer so nam prikazali veliko zanimivih srednješolskih programov, predstavili varovanje na različnih področjih in nam svetovali na področju varnosti v prometu. Delavnice so kar prehitro minile, zato upamo, da jih v prihodnjih letih ponovno obiščemo in si pogledamo še preostale zanimive programe.

Po zaključenem obisku Srednje prometne šole smo se ustavili še v muzeju HE Fala. Poleg zanimivega popotovanja skozi zgodovino te hidroelektrarne smo si ogledali še njeno trenutno delovanje.

Poleg ogromnih strojev in delovanja le-teh nas je navdušila tudi velikost zgradbe.