Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Tudi v šolskem letu 2016/17 smo imeli na matični in podružnični šoli zlate bralce. To so učenci, ki so vsa osnovnošolska leta brali za bralno značko. Projekt »Zlata bralka, zlati bralec« poteka pod pokroviteljstvom Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS.

Na Prevaljah vsako leto poteka prireditev (v organizaciji OŠ Franja Goloba), na katero povabijo zlate bralce Koroške in njihove mentorje. Letošnji osrednji glasbeni gost je bil Rok Terkaj – Trkaj. Bili smo navdušeni nad njegovim rapom in kovanjem rim.

Ponosni smo na letošnje zlate bralce. Ti so: Žan Kočunik, Kaja Pečečnik, Aja Žavcer, Anamarija Kelenberger, Damjana Kojzek.

Za nagrado so letošnji bralci dobili knjigo Od genov do zvezd Saša Dolenca, ki jo je ilustriral Igor Šinkovec.

Mentorici: mag. Urška Samec, Suzana Praper Lipuš

Dostopnost