Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V delu Obdelavi podatkov smo z učenci 6. in 7. razreda tri ure namenili reševanju nalog iz delovnega zvezka ter preverjanju osvojenega. Ponovili smo o zbiranju podatkov, njihovem urejanju in prikazovanju s preglednico, stolpčnim in bločnim ter krožnim diagramom.  Delo je potekalo v manjših skupinah, saj več glav več ve.

Z učenci 8. in 9. razreda smo anketirali učence od 6. do 9. razreda, uredili podatke ter jih prikazali na različne načine. Najbolj jim je bila všeč zadnja ura, v kateri smo podatke predstavljali s pomočjo računalniških orodij.

DružabnaOmrežja

Učence smo poučili tudi o nevarnosti prekomerne uporabe moderne tehnologije ter varni uporabi le-te, kjer smo se osredotočili predvsem na družbena omrežja. V ta namen se je na naše vabilo odzvala ga. Nina Finžgar iz projekta Varno na družbenih omrežjih, ki je na zanimiv in interaktiven način ozavestila učence o tej temi.

Dostopnost