Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V oktobru, mesecu požarne varnosti že tradicionalno izvajamo vaje evakuacije na osnovnih šolah. Tako je bilo tudi letos, in sicer v petek, 21. 10. 2016. Začelo se je ob 9.00, ko smo dobili poziv za nenapovedano vajo. Požar naj bi izbruhnil v kemijski učilnici. Učenci, učitelji ter preostali zaposleni, smo brez panike zapustili prostore šole.

V šolo so prišli gasilci domačega gasilskega društva in sodelovali pri evakuaciji. Stavbo smo izpraznili pravočasno in izboljšali svoj čas za nekaj sekund.

Vsi zaposleni, učenci in gasilci smo se zbrali v telovadnici šole. Učence smo najprej povprašali o evakuacijskih poteh, zbirnih mestih in kaj storimo v primeru požara. Sledil je ogled filma. Po ogledu smo se oblekli in odšli pred šolo, kjer so gasilci sosednjega gasilskega društva PGD Radlje predstavili vozilo s košaro za reševanje z višin.

Menim, da smo na morebitni požar dobro pripravljeni, saj je bila vaja evakuacije odlično izvedena.

DSC_0028

Dostopnost