Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V torek, 4. oktobra, smo se učenci in učitelji predmetne stopnje odpeljali proti Ptuju.phoca_thumb_l_velikpok2

Najprej smo si ogledali gledališko igro Veliki pok, ki je zajemala fizikalno-matematične vsebine. Učenci so na komičen način spoznavali matematične in fizikalne pojme ter uživali v zmedenosti velikih izumiteljev. Učencem je bila predstava všeč.

Pot nas je dalje vodila skozi staro mestno jedro, kjer smo si lahko ogledovali stare stavbe ter se sprehodili po tlakovanih tleh do Knjižnice Ivana Potrča Ptuj, ki je proglašena za eno izmed najlepših evropskih knjižnic. Tam so nas pričakale prijaunnamedzne knjižničarke.

Razkazali so nam vse prostore knjižnice; staro (prvotno) ostrešje, zaščiteno s steklom; spominsko sobo Ivana Potrča; predstavili so nam zgodovino malega gradu …

V drugem delu smo bili deležni predavanja o pomenu branja, o sodobni komunikaciji ter poslušali znano pravljičarko, ki nam je povedala razlagalno pripovedko o Kurentu. Pokazala nam je tudi 300 let staro knjigo, katere listi so bili obrobljeni s pravim zlatom.

 

Dostopnost