Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Rastem s knjigo 16

V šolskem letu 2016/2017  poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo« – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami. V projekt se je naša šola vključila že v prvem letu izvajanja.

V začetku oktobra sva šolski knjižničarki Suzana in Urška odpeljali sedmošolce matične šole in PŠ Kapla na obisk SIK Radlje ob Dravi. Tam so bile zanje pripravljene različne delavnice, ki so informirale učence s pomenom knjižnic, orientacijo po UDK, orientacijo s COBISS OPAC …

Ob zaključku delavnic so učenci dobili v dar knjigo Kit na plaži, avtorja Vinka Moderndorferja.

Suzana Praper Lipuš

Dostopnost