Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Mestna knjižnica Ljubljana vas vabi k sodelovanju na tekmovanju Robinzonijada v informacijski džungli. Namenjeno je vsem radovednežem, ki so stari od 9 do 15 let in radi rešujejo kvize. Na domači spletni strani Mestne knjižnice Ljubljana (http://www.mklj.si/robinzonijada-mladi?view=quizzes) je objavljenih več sklopov vprašanj, do njihovih odgovorov pa lahko pridejo s pomočjo namigov. Vprašanja se dotikajo področij, ki so mladim zanimiva in so hkrati poučna: filmi, risanke, stripi, najbolj brane knjige, šport, pomembni zgodovinski dogodki. Odgovore na vprašanja najdejo na spletni strani Mestne knjižnice ali v drugih spletnih virih, do katerih jih vodijo namigi. Robinzoni se na podlagi nalog seznanjajo z bogato zbirko podatkov in povezav spletne strani Mestne knjižnice Ljubljana, učijo se brskati po elektronskem knjižničnem katalogu ter kritično vrednotiti informacije, pridobljene s spleta. Zmagovalca čaka lepa nagrada (tablični računalnik, ostale nagrade so še: knjiga, vstopnica za kino, vmesne nagrade so darilni boni za ure jahanja v Konjeniškem klubu Gibanje) vse reševalce pa zaključna prireditev in motivacijsko darilo.

Dostopnost