Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V četrtek, 26. 11. 2015, smo organizirali tehniški dan in se odpeljali na Ravne na Koroškem. Tam smo si najprej ogledali Gimnazijo Ravne, pozdravil nas je njen ravnatelj g. Benko. Nato smo odšli na  Srednjo šolo Ravne, ki so jo zgradili  za gimnazijo in je še skoraj nova. Njena ravnateljica nas je seznanila z izobraževalnimi programi na šoli: strojni tehnik, elektrotehnik, tehnik računalništva, mehatronik operater, oblikovalec kovin, metalurg …

DSCN7318

Okrepčali smo se v piceriji Lipa, nato pa odšli na ogled Koroške osrednje knjižnice dr. Franca Sušnika.

Ob 15.50 smo obiskali še Metal Ravne d.o.o. (podjetje za proizvodnjo plemenitih jekel) in Nože Ravne d.o.o. (podjetje za proizvodnjo nožev in rezil).

Bilo je poučno in zanimivo. Več o samem tehniškem dnevu si lahko ogledate v Galeriji.

Dostopnost