Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Drugi dan v tednu otroka smo skupaj z učenci PŠ Lenen preživeli na prelepi Kmetiji tete Lene v osrčju Ribnice na Pohorju. Tam nas je pričakala teta Lena (gospa Urška Šantl Urh) in nam predstavila domačijo, kjer so v preteklosti živele tri sestre, in ena izmed njih je bila Lena.

6

Nato smo se podali na sprehod po kmetiji in si ogledali čudovite naravne lepote, med potjo hranili ovčke, se ustavili pri mlaki, kjer domujejo žabe in si ogledali staro pohorsko kamnito peč. Teta Lena nam je predstavila tudi izdelke, ki jih izdeluje (kis, različne marmelade, mila, čaji…). Lahko smo poizkusili slastno marmelado na domačem kruhu in topel bezgov čaj. Bilo je čudovito in polni lepih vtisov smo se vrnili v šolo.

DSCN2170   DSCN2160

Več utrinkov je zbranih v galeriji.

Dostopnost