Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V šolskem letu 2014/15 je ZPMS iz akcije Siti besed plačevali topel obrok – kosilo kar 292 otrokom iz 79 osnovnih šol v višini 109.901,76 €. Glede na potrebo po nadaljevanju akcije in glede na zbrana sredstva, so se odločili, da bo Komisija za socialne in humanitarne zadeve pri ZPMS obravnavala prejete vloge za pomoč pri plačevanju šolskega kosila za otroke iz socialno ogroženih družin. Komisija bo razpoložljiva sredstva razdelila za štiri mesece (september, oktober, november in december 2015).

Subvencije bodo dodelili le otrokom, kjer je iz Odločbe o otroškem dodatku razvidno, da je povprečni mesečni dohodek na osebo v družini nad 18% in pod 30 % neto povprečne plače v RS. Subvencija bo pripadala v višini cene kosila in to za prve štiri mesece šolskega leta 2015/16.

Prošnjo za plačilo toplega otroka lahko oddate po pošti, ali osebno na matični šoli, najkasneje do 8. 9. 2015. Dostop do prošnje je omogočen s klikom na naslednjo povezavo: PROŠNJA. Obvezno morate k prošnji priložiti kopijo Odločbe o otroškem dodatku iz katerega je razviden podatek o povprečnem mesečnem dohodku na osebo.

Za dodatne informacije lahko pokličete šolsko svetovalno delavko na telefonsko številko 02 8879704.

     Ravnatelj:

Leo Čelofiga, prof.

Dostopnost