Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V sredo, 18. 3. 2015, smo izvedli naravoslovni dan na temo DEDOVANJE IN BIOTEHNOLOGIJA. Pripravili sta ga učiteljici ga. Ksenija Vinko in ga. Anja Gošnak. Sodelovali so učenci 9. razreda matične šole in PŠ Kapla. V okviru vsebin biotehnologija so učenci spekli kruh in pripravili jogurt. Pri dedovanju so poglobili znanje o molekuli DNA (izolirali so DNA iz čebule in kivija), prenašanju lastnosti na potomce (učenje s pomočjo kartic), spoznali so primere uporabe kromosomskih analiz v medicini (okrogla miza). Pri tej temi smo znanje biologije povezali z znanjem etike (debato je vodila učiteljica DKE Urška Samec). Preživeli smo zanimiv delovni dan in se veliko naučili.

IMG_2200 IMG_2312Zahvaljujemo se vsem, ki so so sodelovali.

Učiteljici: Ksenija Vinko in Anja Gošnak

 

Dostopnost