Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Tudi v tem šolskem letu smo se pridružili tudi projektu ‘Bodi kul, beri ful’, ki ga izvaja Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika Ravne na Koroškem v sodelovanju z območnimi knjižnicami, koroškimi osnovnimi in srednjimi šolami ter dvojezičnimi srednjimi šolami v Celovcu. Z njim želijo pritegniti mlade k branju kakovostne literature, z namenom, da bi postali bralci za vse življenje.

V torek, 10. maja 2022, smo se udeležili zaključne prireditve v Kulturnem domu na Ravnah, kjer sta se s predstavo Reformatorji na odru predstavila Boštjan Gorenc – Pižama in Nik Škrlec. Spomnila sta nas na to, kako bogat je slovenski jezik, koliko različnih rab ima in kaj vse se da z njim početi. Na prireditvi je zbrane s spodbudnimi besedami o branju nagovoril tudi ravenski župan, dr. Tomaž Rožen.

V projektu so sodelovale učenke: Ema Majerič, Nevzeta Smailović in Aneja Helbl (6. razred)

                                         Nela Jarc, Lara Trost, Azra Osmanović (9. razred)

Dostopnost