Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

V nedeljo, 10. junija 2018, smo se z mladimi planinci še zadnjič v tem šolskem letu odpravili na izlet. S kombijem smo se odpeljali do koče na Košenjaku (1169 m) nad Dravogradom. Od tam nas je vodila pot po “tovarni kisika” (kot jo imenuje naš vodnik Tone Cepec, predsednik PD Ožbalt-Kapla) do vrha Košenjaka (1522 m). Med potjo smo občudovali vse odtenke zelene in čudovito cvetje, s katerim narava postreže v tem letnem času. Čeprav nas je bilo manj kot na prejšnjih izletih, je bilo vzdušje kljub temu pravo. Tokrat nas je spremljal sonček, ki je dovolil dežju na plano šele takrat, ko smo že bili nazaj do koče.

   

Na vrhu smo ob krasnih razgledih – med drugim tudi na Peco, ki je na fotografiji – snovali seznam izletov za naslednje šolsko leto. Zagotovo nas čaka spet veliko lepega…

Počitnice izkoristite tudi za nabiranje kondicije in polnjenje s kisikom…. Se vidimo septembra v hribih!

Irena Jelenko, mentorica planinskega krožka

Dostopnost