Skoči na glavno vsebino
+386 (0)2 88 79 700

Vsi si zaslužimo varnost na poti v in iz šole. Ceste morajo biti oblikovane varno, da bi lahko otroci varno hodili do šole. Želimo varne pločnike, kolesarske steze, ukrepe za umirjanje prometa, varne prehode za pešce, da bi se lahko izobraževali brez strahu ali poškodb.

Teddy bear wearing a seat belt
Pozivamo vsa vozila za prevoz otrok, da so varna, kjerkoli po svetu. Vsi avtomobili in avtobusi morajo imeti varnostne pasove. Otroci na kolesih in motorjih nujno potrebujejo zaščitno čelado. Vemo, da uporaba varnostnega pasu ali zaščitne čelade varuje življenje.

Vožnja pod vplivom alkohola, drog ali zdravil je nevarna. Prehitra vožnja je nevarna. Ljudje, ki jih skrbi za otroke, ne vozijo tako, da ogrožajo OTROKE.

Ogled celotne deklaracije za prometno varnost dosegljiva TUKAJ.

Dostopnost